Korsad rullager RB25030-UU-C1-PE5
Huvuddimensioner för RB25030-UU-C1-PE5
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 250,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / -0,015 mm |
| D | 330,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / -0,020 mm |
| dP | 287,50 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 30,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 30,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 4,50 mm | min. kantavstånd |
| ds | 269,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 306,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |