Korsad rullager RB13015-UU-CC0-P4
Huvuddimensioner för RB13015-UU-CC0-P4
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 130,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / -0,025 mm |
| D | 160,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / -0,025 mm |
| dP | 144,50 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 15,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 15,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 3,50 mm | min. kantavstånd |
| ds | 137,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 152,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |