Spårrullar av dubbtyp KRVE72-PP-B
Huvuddimensioner för KRVE72-PP-B
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| D | 72,00 mm | yttre diameter, Spårrulle |
| d | 28,00 mm | diameter på rullbult / dubb |
| B | 80,00 mm | Bredd på kavel |
| C | 29,00 mm | Ytterringens bredd |
| C1 | 0,80 mm | överhängande axialbricka |