Spårrullar av dubbtyp KRVE90-PP-B
Huvuddimensioner för KRVE90-PP-B
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| D | 90,00 mm | yttre diameter, Spårrulle |
| d | 35,00 mm | diameter på rullbult / dubb |
| B | 100,00 mm | Bredd på kavel |
| C | 35,00 mm | Ytterringens bredd |
| C1 | 1,00 mm | överhängande axialbricka |