Ristetty rullalaakeri RB17020-U-CC0-P4
Tärkeimmät mitat RB17020-U-CC0-P4
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 170,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,025 mm |
| D | 220,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,030 mm |
| dP | 191,00 mm | Rullan ympyrän halkaisija |
| B | 20,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 20,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 3,50 mm | min. reunan etäisyys |
| ds | 184,00 mm | Sisärenkaan liitäntämitta |
| Dh | 198,00 mm | Ulkorenkaan liitännän mitat |