Ristetty rullalaakeri RB14016-UU-C0-PE6
Tärkeimmät mitat RB14016-UU-C0-PE6
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 140,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,018 mm |
| D | 175,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,018 mm |
| dP | 154,80 mm | Rullan ympyrän halkaisija |
| B | 16,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 16,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 2,50 mm | min. reunan etäisyys |
| ds | 147,00 mm | Sisärenkaan liitäntämitta |
| Dh | 162,00 mm | Ulkorenkaan liitännän mitat |