Hydraulinen varren pää GIHRK20-DO
Tärkeimmät mitat GIHRK20-DO
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 20,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: -0,010 mm |
| D | 35,00 mm | ulkohalkaisija, laakeri |
| B | 16,00 mm | toleranssi: -0,120 mm |
| dK | 29,00 mm | Pään ympyrän halkaisija |
| d1 | 24,10 mm | Sisärenkaan kauluksen ulkohalkaisija |
| d2 | 56,00 mm | Silmän ulkohalkaisija |
| d3 | M16x1,5 | Sisäkierre, oikea kierre |
| d4 | 25,00 mm | Akselin halkaisija olkapää |
| d5 | 41,00 mm | Akselin halkaisija olkapää |
| h1 | 50,00 mm | Varren pituus, pää |
| C1 | 19,00 mm | Tangon pään leveys |
| ɑ | 9,00 mm | Kallistuskulma |
| l3 | 17,00 mm | Langan pituus |
| l4 | 78,00 mm | kokonaispituus |
| l7 | 25,00 mm | Etäisyys porauksen ja kierteen akselin alkuun välillä |
Suorituskykytiedot GIHRK20-DO
|---|---|---|
| Cr | 30.000 N | dynaaminen kuormitus, radiaalinen |
| C0r | 81.100 N | staattinen kuormitus, radiaalinen (Pään kantavuus) |
| CNmin | mm | minimaalinen säteittäinen välys |
| CNmax | 0,08 mm | enimmäismäärä säteittäinen välys |