Hydraulinen varren pää GIHRK60-DO
Tärkeimmät mitat GIHRK60-DO
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 60,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: -0,015 mm |
| D | 90,00 mm | ulkohalkaisija, laakeri |
| B | 44,00 mm | toleranssi: -0,150 mm |
| dK | 80,00 mm | Pään ympyrän halkaisija |
| d1 | 66,80 mm | Sisärenkaan kauluksen ulkohalkaisija |
| d2 | 130,00 mm | Silmän ulkohalkaisija |
| d3 | M58x1,5 | Sisäkierre, oikea kierre |
| d4 | 75,00 mm | Akselin halkaisija olkapää |
| d5 | 90,00 mm | Akselin halkaisija olkapää |
| h1 | 130,00 mm | Varren pituus, pää |
| C1 | 50,00 mm | Tangon pään leveys |
| ɑ | 6,00 mm | Kallistuskulma |
| l3 | 59,00 mm | Langan pituus |
| l4 | 200,00 mm | kokonaispituus |
| l7 | 65,00 mm | Etäisyys porauksen ja kierteen akselin alkuun välillä |
Suorituskykytiedot GIHRK60-DO
|---|---|---|
| Cr | 245.000 N | dynaaminen kuormitus, radiaalinen |
| C0r | 326.000 N | staattinen kuormitus, radiaalinen (Pään kantavuus) |
| CNmin | mm | minimaalinen säteittäinen välys |
| CNmax | 0,12 mm | enimmäismäärä säteittäinen välys |