Krydset rulleleje RE50025-C0-P0
Hoveddimensioner til RE50025-C0-P0
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 500,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / mm |
| D | 550,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / mm |
| dP | 526,60 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 25,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,150 mm |
| B1 | 25,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,20 mm |
| rmin | 1,00 mm | min. kantafstand |
| ds | 514,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 534,00 mm | Yderring tilslutning dimension |