Krydset rulleleje RE12025-C0-P0
Hoveddimensioner til RE12025-C0-P0
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 120,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / mm |
| D | 180,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / mm |
| dP | 152,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 25,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,075 mm |
| B1 | 25,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,10 mm |
| rmin | 1,50 mm | min. kantafstand |
| ds | 133,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 164,00 mm | Yderring tilslutning dimension |