Krydset rulleleje RB40035-U-C0-P2
Hoveddimensioner til RB40035-U-C0-P2
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 400,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,040 mm |
| D | 480,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,045 mm |
| dP | 440,30 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 35,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,150 mm |
| B1 | 35,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,20 mm |
| rmin | 5,00 mm | min. kantafstand |
| ds | 422,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 459,00 mm | Yderring tilslutning dimension |