Krydset rulleleje RB20030-U-C0-PE5
Hoveddimensioner til RB20030-U-C0-PE5
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 200,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,015 mm |
| D | 280,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,018 mm |
| dP | 240,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 30,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 30,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 4,50 mm | min. kantafstand |
| ds | 221,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 258,00 mm | Yderring tilslutning dimension |