Krydset rulleleje RB15025-U-C0-PE5
Hoveddimensioner til RB15025-U-C0-PE5
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 150,00 mm | Aksel diameter, tolerance: 0 / -0,013 mm |
| D | 210,00 mm | ydre diameter, tolerance: 0 / -0,015 mm |
| dP | 178,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 25,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 25,00 mm | bredde, tolerance: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 3,50 mm | min. kantafstand |
| ds | 164,00 mm | Indvendig ringforbindelsesdimension |
| Dh | 194,00 mm | Yderring tilslutning dimension |