Studtype Track Roller KR40-X-PP-B
Hoveddimensioner til KR40-X-PP-B
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| D | 40,00 mm | ydre diameter, Sporrulle |
| d | 18,00 mm | diameter på rullebolt / tap |
| B | 58,00 mm | Bredde på rullestift |
| B1 | 36,50 mm | Tappens længde |
| C | 20,00 mm | Yderringens bredde |
| C1 | 0,80 mm | overhængende aksial skive |