Toroidformet rulleleje C41/600-M1B
Hoveddimensioner til C41/600-M1B
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 600,00 mm | Aksel diameter |
| D | 980,00 mm | ydre diameter |
| B | 375,00 mm | bredde |
| d2 | 701,20 mm | Skulderdiameter på inderringen |
| D1 | 864,70 mm | Drej diameter på den ydre ring |
| S1 | 24,60 mm | Tilladt aksial forskydning |
| Da max. | 828,00 mm | tilslutningsdimension |
| Da min. | 948,00 mm | tilslutningsdimension |
| da max. | 632,00 mm | tilslutningsdimension |
| da min. | 695,00 mm | tilslutningsdimension |
| ra | 6,00 mm | Raggio di arrotondamento |
| Ca | 9,00 mm | max. permissible axial displacement |