Sfærisk rulleleje 241/530ECA/W33
Hoveddimensioner til 241/530ECA/W33
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 530,00 mm | Aksel diameter |
| D | 870,00 mm | ydre diameter |
| B | 335,00 mm | bredde |
| d2 | 623,00 mm | |
| D1 | 748,00 mm | |
| b | 22,30 mm | |
| da min. | 562,00 mm | |
| ra max. | 6,00 mm |