Sfærisk rulleleje 241/1000ECAF/C3W33
Hoveddimensioner til 241/1000ECAF/C3W33
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 1.000,00 mm | Aksel diameter |
| D | 1.580,00 mm | ydre diameter |
| B | 580,00 mm | bredde |
| d2 | 1.159,00 mm | |
| D1 | 1.373,00 mm | |
| b | 22,30 mm | |
| da min. | 1.048,00 mm | |
| ra max. | 10,00 mm |