Sfærisk rulleleje 232/600CAK/W33
Hoveddimensioner til 232/600CAK/W33
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 600,00 mm | Aksel diameter |
| D | 1.090,00 mm | ydre diameter |
| B | 388,00 mm | bredde |
| d2 | 754,00 mm | |
| D1 | 929,00 mm | |
| b | 22,30 mm | |
| da min. | 640,00 mm | |
| ra max. | 8,00 mm |