Sfærisk rulleleje 232/560CAK/W33
Hoveddimensioner til 232/560CAK/W33
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 560,00 mm | Aksel diameter |
| D | 1.030,00 mm | ydre diameter |
| B | 365,00 mm | bredde |
| d2 | 706,00 mm | |
| D1 | 878,00 mm | |
| b | 22,30 mm | |
| da min. | 600,00 mm | |
| ra max. | 8,00 mm |