Korsad rullager RB70045-UU-C1-P0
Huvuddimensioner för RB70045-UU-C1-P0
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 700,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / -0,075 mm |
| D | 815,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / -0,100 mm |
| dP | 753,50 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 45,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,150 mm |
| B1 | 45,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,20 mm |
| rmin | 6,00 mm | min. kantavstånd |
| ds | 731,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 777,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |