Korsad rullager RB60040-UU-CC0-PE4
Huvuddimensioner för RB60040-UU-CC0-PE4
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 600,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / 0 mm |
| D | 700,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / 0 mm |
| dP | 650,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 40,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,150 mm |
| B1 | 40,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,20 mm |
| rmin | 6,00 mm | min. kantavstånd |
| ds | 627,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 673,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |