Korsad rullager RB40040-UU-C1-P4
Huvuddimensioner för RB40040-UU-C1-P4
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 400,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / -0,040 mm |
| D | 510,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / -0,050 mm |
| dP | 453,40 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 40,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,150 mm |
| B1 | 40,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,20 mm |
| rmin | 6,00 mm | min. kantavstånd |
| ds | 428,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 479,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |