Korsad rullager RB40035-C0-USP
Huvuddimensioner för RB40035-C0-USP
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 400,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / 0 mm |
| D | 480,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / 0 mm |
| dP | 440,30 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 35,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,150 mm |
| B1 | 35,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,20 mm |
| rmin | 5,00 mm | min. kantavstånd |
| ds | 422,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 459,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |