Korsad rullager RB35020-UU-C0-P6
Huvuddimensioner för RB35020-UU-C0-P6
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 350,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / -0,040 mm |
| D | 400,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / -0,045 mm |
| dP | 373,40 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 20,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,150 mm |
| B1 | 20,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,20 mm |
| rmin | 3,50 mm | min. kantavstånd |
| ds | 363,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 383,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |