Korsad rullager RB30025-UU-C0-USP
Huvuddimensioner för RB30025-UU-C0-USP
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 300,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / 0 mm |
| D | 360,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / 0 mm |
| dP | 328,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 25,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 25,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,15 mm |
| rmin | 3,50 mm | min. kantavstånd |
| ds | 315,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 340,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |