Korsad rullager RB25040-UU-C1-P2
Huvuddimensioner för RB25040-UU-C1-P2
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 250,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / -0,030 mm |
| D | 355,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / -0,040 mm |
| dP | 300,70 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 40,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 40,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 6,00 mm | min. kantavstånd |
| ds | 275,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 326,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |