Korsad rullager RB20035-UU-C1-P5
Huvuddimensioner för RB20035-UU-C1-P5
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 200,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / -0,030 mm |
| D | 295,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / -0,035 mm |
| dP | 247,70 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 35,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 35,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 5,00 mm | min. kantavstånd |
| ds | 225,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 270,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |