Korsad rullager RB20030-UU-CC0-P2
Huvuddimensioner för RB20030-UU-CC0-P2
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 200,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / -0,030 mm |
| D | 280,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / -0,035 mm |
| dP | 240,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 30,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 30,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 4,50 mm | min. kantavstånd |
| ds | 221,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 258,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |