Korsad rullager RB16025-C0-PE5
Huvuddimensioner för RB16025-C0-PE5
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 160,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / -0,013 mm |
| D | 220,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / -0,015 mm |
| dP | 188,60 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 25,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 25,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 3,50 mm | min. kantavstånd |
| ds | 173,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 204,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |