Korsad rullager RB15025-UU-C0-P0
Huvuddimensioner för RB15025-UU-C0-P0
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 150,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / -0,025 mm |
| D | 210,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / -0,030 mm |
| dP | 178,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 25,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 25,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 3,50 mm | min. kantavstånd |
| ds | 164,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 194,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |