Korsad rullager RB13025-UU-CC0-PE5
Huvuddimensioner för RB13025-UU-CC0-PE5
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 130,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / -0,013 mm |
| D | 190,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / -0,013 mm |
| dP | 158,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 25,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 25,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 3,50 mm | min. kantavstånd |
| ds | 143,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 174,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |