Korsad rullager RB12025-C1-PE4
Huvuddimensioner för RB12025-C1-PE4
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 120,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / -0,008 mm |
| D | 180,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / -0,010 mm |
| dP | 148,70 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 25,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,075 mm |
| B1 | 25,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,10 mm |
| rmin | 3,50 mm | min. kantavstånd |
| ds | 133,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 164,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |