Korsad rullager RA20013-CC0-PE5
Huvuddimensioner för RA20013-CC0-PE5
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 200,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / -0,015 mm |
| D | 226,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / -0,015 mm |
| dP | 212,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 13,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 13,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,12 mm |
| a | 2,50 mm | |
| b | 1,60 mm | |
| rmin | 0,80 mm | min. kantavstånd |
| ds | 205,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 219,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |