Korsad rullager RA19013-UU-C1-USP
Huvuddimensioner för RA19013-UU-C1-USP
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 190,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / 0 mm |
| D | 216,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / 0 mm |
| dP | 202,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 13,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 13,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,12 mm |
| a | 2,50 mm | |
| b | 1,60 mm | |
| rmin | 0,80 mm | min. kantavstånd |
| ds | 195,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 209,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |