Korsad rullager RA18013-UU-C0-PE2
Huvuddimensioner för RA18013-UU-C0-PE2
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 180,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / 0 mm |
| D | 206,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / -0,011 mm |
| dP | 192,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 13,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 13,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,12 mm |
| a | 2,50 mm | |
| b | 1,60 mm | |
| rmin | 0,80 mm | min. kantavstånd |
| ds | 185,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 199,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |