Korsad rullager RA17013-UU-C0-P6
Huvuddimensioner för RA17013-UU-C0-P6
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 170,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / -0,025 mm |
| D | 196,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / -0,030 mm |
| dP | 182,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 13,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 13,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,12 mm |
| a | 2,50 mm | |
| b | 1,60 mm | |
| rmin | 0,80 mm | min. kantavstånd |
| ds | 175,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 189,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |