Korsad rullager RA11008-U-CC0-PE6
Huvuddimensioner för RA11008-U-CC0-PE6
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 110,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / -0,015 mm |
| D | 126,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / -0,015 mm |
| dP | 117,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 8,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 8,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,12 mm |
| a | 2,00 mm | |
| b | 0,80 mm | |
| rmin | 0,50 mm | min. kantavstånd |
| ds | 113,50 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 120,50 mm | Yttre ringanslutningsdimension |