Spårrullar av dubbtyp KRV35-PP-RR
Huvuddimensioner för KRV35-PP-RR
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| D | 35,00 mm | yttre diameter, Spårrulle |
| d | 16,00 mm | diameter på rullbult / dubb |
| B | 52,00 mm | Bredd på kavel |
| C | 18,00 mm | Ytterringens bredd |
| C1 | 0,80 mm | överhängande axialbricka |