Spårrullar av dubbtyp KRV22-PP-RR
Huvuddimensioner för KRV22-PP-RR
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| D | 22,00 mm | yttre diameter, Spårrulle |
| d | 10,00 mm | diameter på rullbult / dubb |
| B | 36,00 mm | Bredd på kavel |
| C | 12,00 mm | Ytterringens bredd |
| C1 | 0,60 mm | överhängande axialbricka |