Sfärisk rullager 249/950CA/W33
Huvuddimensioner för 249/950CA/W33
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 950,00 mm | Axeldiameter |
| D | 1.250,00 mm | yttre diameter |
| B | 300,00 mm | bredd |
| d2 | 1.051,00 mm | |
| D1 | 1.150,00 mm | |
| b | 22,30 mm | |
| da min. | 978,00 mm | |
| ra max. | 6,00 mm |