Ristetty rullalaakeri RB60040-U-C1-P2
Tärkeimmät mitat RB60040-U-C1-P2
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 600,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,050 mm |
| D | 700,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,075 mm |
| dP | 650,00 mm | Rullan ympyrän halkaisija |
| B | 40,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,150 mm |
| B1 | 40,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,20 mm |
| rmin | 6,00 mm | min. reunan etäisyys |
| ds | 627,00 mm | Sisärenkaan liitäntämitta |
| Dh | 673,00 mm | Ulkorenkaan liitännän mitat |