Ristetty rullalaakeri RB50040-CC0-P5
Tärkeimmät mitat RB50040-CC0-P5
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 500,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,045 mm |
| D | 600,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,050 mm |
| dP | 548,80 mm | Rullan ympyrän halkaisija |
| B | 40,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,150 mm |
| B1 | 40,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,20 mm |
| rmin | 6,00 mm | min. reunan etäisyys |
| ds | 526,00 mm | Sisärenkaan liitäntämitta |
| Dh | 572,00 mm | Ulkorenkaan liitännän mitat |