Ristetty rullalaakeri RB40040-U-CC0-P2
Tärkeimmät mitat RB40040-U-CC0-P2
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 400,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,040 mm |
| D | 510,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,050 mm |
| dP | 453,40 mm | Rullan ympyrän halkaisija |
| B | 40,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,150 mm |
| B1 | 40,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,20 mm |
| rmin | 6,00 mm | min. reunan etäisyys |
| ds | 428,00 mm | Sisärenkaan liitäntämitta |
| Dh | 479,00 mm | Ulkorenkaan liitännän mitat |