Ristetty rullalaakeri RB2008-U-C1-PE5
Tärkeimmät mitat RB2008-U-C1-PE5
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 20,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,006 mm |
| D | 36,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / 0 mm |
| dP | 27,00 mm | Rullan ympyrän halkaisija |
| B | 8,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,075 mm |
| B1 | 8,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,10 mm |
| rmin | 2,00 mm | min. reunan etäisyys |
| ds | 23,50 mm | Sisärenkaan liitäntämitta |
| Dh | 30,50 mm | Ulkorenkaan liitännän mitat |