Ristetty rullalaakeri RB15030-U-C0-P2
Tärkeimmät mitat RB15030-U-C0-P2
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 150,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,025 mm |
| D | 230,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,030 mm |
| dP | 188,00 mm | Rullan ympyrän halkaisija |
| B | 30,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 30,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 4,50 mm | min. reunan etäisyys |
| ds | 173,00 mm | Sisärenkaan liitäntämitta |
| Dh | 211,00 mm | Ulkorenkaan liitännän mitat |