Ristetty rullalaakeri RB15013-C1-PE5
Tärkeimmät mitat RB15013-C1-PE5
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 150,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,013 mm |
| D | 180,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,015 mm |
| dP | 164,00 mm | Rullan ympyrän halkaisija |
| B | 13,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 13,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 2,50 mm | min. reunan etäisyys |
| ds | 157,00 mm | Sisärenkaan liitäntämitta |
| Dh | 172,00 mm | Ulkorenkaan liitännän mitat |