Ristetty rullalaakeri RB13015-C1-P2
Tärkeimmät mitat RB13015-C1-P2
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 130,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,025 mm |
| D | 160,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,025 mm |
| dP | 144,50 mm | Rullan ympyrän halkaisija |
| B | 15,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 15,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 3,50 mm | min. reunan etäisyys |
| ds | 137,00 mm | Sisärenkaan liitäntämitta |
| Dh | 152,00 mm | Ulkorenkaan liitännän mitat |