Ristetty rullalaakeri RA20013-UU-C1-PE2
Tärkeimmät mitat RA20013-UU-C1-PE2
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 200,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / 0 mm |
| D | 226,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,011 mm |
| dP | 212,00 mm | Rullan ympyrän halkaisija |
| B | 13,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 13,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,12 mm |
| a | 2,50 mm | |
| b | 1,60 mm | |
| rmin | 0,80 mm | min. reunan etäisyys |
| ds | 205,00 mm | Sisärenkaan liitäntämitta |
| Dh | 219,00 mm | Ulkorenkaan liitännän mitat |