Ristetty rullalaakeri RA18013-UU-C1-P6
Tärkeimmät mitat RA18013-UU-C1-P6
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 180,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,030 mm |
| D | 206,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,030 mm |
| dP | 192,00 mm | Rullan ympyrän halkaisija |
| B | 13,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 13,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,12 mm |
| a | 2,50 mm | |
| b | 1,60 mm | |
| rmin | 0,80 mm | min. reunan etäisyys |
| ds | 185,00 mm | Sisärenkaan liitäntämitta |
| Dh | 199,00 mm | Ulkorenkaan liitännän mitat |