Ristetty rullalaakeri RA16013C-U-C1-P2
Tärkeimmät mitat RA16013C-U-C1-P2
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 160,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,025 mm |
| D | 186,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,030 mm |
| dP | 172,00 mm | Rullan ympyrän halkaisija |
| B | 13,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,120 mm |
| B1 | 13,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,12 mm |
| d1 | 2,00 mm | voiteluaukko |
| rmin | 0,80 mm | min. reunan etäisyys |
| ds | 165,00 mm | Sisärenkaan liitäntämitta |
| Dh | 179,00 mm | Ulkorenkaan liitännän mitat |